Dlaczego i po co.

Najlepsze, najgłębsze i najistotniejsze rozmowy przeprowadza się w nocy. Gdy jest ciemno, cicho i wszyscy wokół śpią.
O czym rozmawiamy?
O relacjach z ludźmi (w szczególności z mężczyznami), o Panu Bogu, a odkrywaniu swojego ja (a zwłaszcza kobiecości),
o gotowaniu, szyciu, pomysłach na życie.
Już czwarta...idziemy spać? Idziemy, idziemy... Ale wiesz, co? Tak sobie myślę, że...

sobota, 31 marca 2018

Wielka Sobota. Cicha sobota.

Cisza.
Babki drożdżowe wysychają ozdobione lukrem. Pisanki mienią się kolorami, bukszpan pachnie i czekam aż rozwiną się żonkile.
Lubię ten spokój, że wszystko co roku jest tak samo, że wszystko o tej porze jest zrobione. Można w spokoju usiąść, zastanowić się, odetchnąć.
Myślę, że fajnie by było pójść usiąść przy grobie Pana. Ale to chyba nie moja rola, nie tym razem... W inny sposób przy Nim trwać.
Życzę Ci byś znalazła chwilę w świątecznych przygotowaniach żeby zatrzymać się i zastanowić nad tym co najważniejsze - że On umarł za Ciebie! Niech ta myśl dodaje sensu najbliższym dniom.

środa, 14 marca 2018

Piosenki mojego życia.

Znasz to uczucie, kiedy pierwszy raz słyszysz jakąś piosenkę, i nagle okazuje się, że dokładnie opisuje to, co właśnie przeżywasz? To niesłychanie wzruszający moment. Nie tak dawno temu ukazała się najnowsza płyta Mikromusic. Znalazłam na niej utwór, który mówi o mnie. Taki, pod którym podpisuję się obiema rękami, który byłby doskonałą odpowiedzią na pytanie jak wygląda moje życie. Wtedy też poczyniłam refleksję nad tym, jakie piosenki towarzyszyły mi kiedyś i........ A zresztą, zobacz sama.

1. Studia. Dorosłość. Odpowiedzialność. W głębi serca smutek i tęsknota, nie wiadomo za czym. I pragnienie bycia uratowaną.


2. Pierwsze nawrócenie. Boże obietnice. Małe kroki stawiane na drodze wiary. Nadzieja, że zaczyna się coś nowego, coś dobrego.



3. Dzisiaj. Odpuszczanie. Zgoda na porażki. Wdzięczność. I poczucie, że mam wszystko, czego potrzebuję.



Życie jest zaskakujące. I wiesz co? To naprawdę jest tak, że wszystko będzie dobrze.