Dlaczego i po co.

Najlepsze, najgłębsze i najistotniejsze rozmowy przeprowadza się w nocy. Gdy jest ciemno, cicho i wszyscy wokół śpią.
O czym rozmawiamy?
O relacjach z ludźmi (w szczególności z mężczyznami), o Panu Bogu, a odkrywaniu swojego ja (a zwłaszcza kobiecości),
o gotowaniu, szyciu, pomysłach na życie.
Już czwarta...idziemy spać? Idziemy, idziemy... Ale wiesz, co? Tak sobie myślę, że...

wtorek, 24 czerwca 2014

Egzaminy

   Ostatnio rozmawiałam ze znajomą, która tak między słowami rzuciła, że przed egzaminami modli się za naszych prowadzących, o łagodność. To był dla mnie taki pstryczek w nos. Chyba nigdy wcześniej o tym nie myślałam. Była modlitwa o łatwe pytania, o pokój serca i ufność, o siły do nauki....Ale za egzaminatorów?
A przecież to takie ważne, zwłaszcza kiedy się staje w kimś twarzą w twarz. Żeby mieć do niego szacunek i miłość w sercu. I żeby ta druga strona też ją miała do mnie. Od razu jakoś tak inaczej się patrzy i myśli o tych, za których się modli.

Więc przed nadchodzącym wielkimi krokami egzaminem - proszę o łagodność i cierpliwość dla tych, którzy będą mnie oceniać.


2 komentarze:

  1. Ja od jakiegoś czasu robię dokładnie tak samo - przed ważnym spotkaniem, egzaminem, rozmową modlę się za tę drugą osobę. I uwierz - w najdziwniejszych i najtrudniejszych przypadkach (a takich nie brakuje na mojej uczelni!) nigdy się nie zawiodłam. Zawsze układało się tak, że wszystko wychodziło dobrze (choć niekoniecznie po mojej myśli, ale w ogólnym rozrachunku - bardzo dobrze). Warto zaufać. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hahaha, czy to odnośnie mojego piątkowego certyfikatu który zdaje przed komputerem i w czasie rzeczywistym mam podliczane i oceniane wszystkie zadania? ;)

    OdpowiedzUsuń