Dlaczego i po co.

Najlepsze, najgłębsze i najistotniejsze rozmowy przeprowadza się w nocy. Gdy jest ciemno, cicho i wszyscy wokół śpią.
O czym rozmawiamy?
O relacjach z ludźmi (w szczególności z mężczyznami), o Panu Bogu, a odkrywaniu swojego ja (a zwłaszcza kobiecości),
o gotowaniu, szyciu, pomysłach na życie.
Już czwarta...idziemy spać? Idziemy, idziemy... Ale wiesz, co? Tak sobie myślę, że...

niedziela, 20 kwietnia 2014

Zmartwychwstały

W czasie Liturgii Paschalnej miałam myśl. O Nim. I mi uciekła. Może wróci przy kolejnym Triduum, a może dopiero u Niego.
Piękne są teksty czytań Liturgii Sobotniej. Widzimy tam przede wszystkim, że Pana Boga się czyta od tyłu. Oni większości tego co się działo, nie rozumiemy. My, mamy to szczęście, że możemy się karmić Słowem, czytać opisy i świadectwa. I wszystkie czytania, razem z psalmami tworzą taką jedność. I mówią nam niezmiennie: On Cię kocha. On umarł na krzyżu, aby Cię zbawić. Nigdy nie jesteś sam(a).
Więc wierzmy! Nie bójmy się tego! I popychajmy innych do wiary. I biegnijmy głosić, że On żyje.

Prawdziwie Zmartwychwstał!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz